Darmowa wysyłka powyżej 199 zł+48 601 058 806

Kawa dla zdrowia: Jakie korzyści płyną z umiarkowanego jej picia?

Kawa to napój, który towarzyszy wielu z nas codziennie. Choć niektórzy krytykują ją za zawartość kofeiny, umiarkowane jej picie może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. W tym artykule przedstawimy zalety, jakie niesie ze sobą regularne picie kawy w umiarkowanych ilościach.

Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Zaparzacz Bambusowy - Odkryj Nowy Wymiar Parzenia Herbaty

Zaparzacz do herbaty – bambusowy koszyczek

18,99 
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania
Zaparzacz do Herbaty Foka - Uroczy Towarzysz Picia Herbaty

Zaparzacz do herbaty – foka

34,99 
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 0
Dodaj do porównania

Zaparzacz do herbaty – Czaszka

34,99 
Dodano do ObserwowanychUsunięto z Obserwowanych 1
Dodaj do porównania

Herbata – Pożegnanie wakacji

25,00 115,00 

1. Poprawa funkcji mózgu

Kawa zawiera kofeinę, która jest znanym stymulantem. Dzięki niej zwiększa się aktywność neurotransmiterów, takich jak dopamina i norepinefryna. Dzięki temu kawa może zwiększyć czujność, poprawić nastrój i pobudzić funkcje poznawcze. Badania pokazują, że osoby pijące kawę regularnie mają lepsze wyniki w testach dotyczących pamięci, reakcji i ogólnych funkcji umysłowych.

2. Zmniejszenie ryzyka chorób neurodegeneracyjnych

Umiarkowane picie kawy może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób takich jak Alzheimer czy Parkinson. Osoby regularnie pijące kawę mają o 60% niższe ryzyko zachorowania na Parkinsona i o 65% niższe ryzyko Alzheimer.

3. Ochrona przed chorobami serca

Chociaż kawa może chwilowo podnieść ciśnienie krwi, długotrwałe jej picie w umiarkowanych ilościach może chronić przed niektórymi chorobami serca. Badania sugerują, że ryzyko zawału serca i udaru jest niższe wśród miłośników kawy.

4. Zmniejszenie ryzyka cukrzycy typu 2

Cukrzyca typu 2 jest poważnym problemem zdrowotnym, który dotyka miliony ludzi na całym świecie. Osoby regularnie pijące kawę mają 25-50% niższe ryzyko zachorowania na tę chorobę.

5. Zawartość przeciwutleniaczy

Kawa jest jednym z głównych źródeł przeciwutleniaczy w diecie wielu osób. Przeciwutleniacze pomagają zwalczać wolne rodniki w organizmie, które mogą prowadzić do różnych chorób. W rzeczywistości dla wielu ludzi, kawa dostarcza więcej przeciwutleniaczy niż owoce i warzywa.

6. Ochrona przed depresją

Kawa może pomóc w walce z depresją. Badania pokazują, że osoby pijące kawę mają o 20% niższe ryzyko wystąpienia objawów depresji, a ryzyko samobójstwa jest niższe o 53%.

7. Wsparcie w odchudzaniu

Kofeina, jedna z głównych substancji czynnych w kawie, może poprawić spalanie tłuszczów. Dlatego kofeina jest często składnikiem suplementów wspomagających odchudzanie.

Kawa to nie tylko pyszny napój, ale także źródło wielu korzyści zdrowotnych. Choć jej nadmierne spożywanie może prowadzić do pewnych skutków ubocznych, umiarkowane picie kawy jest związane z licznymi korzyściami zdrowotnymi. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z ilością wypijanej kawy i zawsze wybierać kawę dobrej jakości.

Akademia Herbaty
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart