White Tea to wyjątkowo aromatyczna biała herbata od firmy Teekanne, która potrafi oczarować zarówno smakiem, jak i niezwykłym aromatem.

Wielkimi krokami zbliża się początek wiosny. W efekcie marcowe dnie będą stawać się coraz dłuższe i cieplejsze. Warto zastanowić się nad napojami orzeźwiającymi, które chętnie wypiją osoby dorosłe jak i dzieci. Idealnym rozwiązaniem jest przygotowanie Bubble Tea, którą pokochał już cały świat. Bubble Tea to nic innego jak gazowany napój przygotowany na bazie białej herbaty White Tea lub też innej odmiany herbat – zielonej lub czarnej.

Bubble Tea to herbata która wywodzi się z Tajwanu i jest naprawdę prosta w przygotowaniu, gdyż składa się zaledwie z trzech składników takich jak: mleko, herbata biała lub zielona oraz tajemniczo brzmiącej tapioki. Sama nazwa tapioka brzmi dosyć egzotycznie, lecz jest to nic innego jak skrobiowe kulki, które otrzymywane są z manioku. Żeby przygotować prawdziwa gazowaną herbatę, wystarczy podążać za wskazówkami poniższego przepisu.

Na samym początku do wrzącej, posłodzonej wody należy wrzucić cztery łyżki tapioki i gotować przez 15 minut. Kiedy kuleczki skrobiowe wystygną, wystarczy połączyć je z 2 szklankami mleka, zaparzoną herbatą White Tea i miodem.
Gazowany napój nie wymaga sporo czasu, a doskonale orzeźwi organizm podczas cieplejszych dni.

Bubble Te przygotowane z  herbaty White Tea to orzeźwiający napój na wiosenne przesilenie


Komentarze