w

Torebkę herbaty włóż do lodówki i sprawdź, co stanie się nazajutrz. Rewelacyjny trik!

czyszczenie lodówki domowymi sposobami

Nie wyrzucaj zużytej torebki herbaty do śmieci, włóż ją do lodówki. Nastepnego dnia (maksymalnie za 2) zobaczysz efekt. O tej sztucce warto pamiętać, nic nie kosztuje, a może pomócTen trik warto znać, tym bardziej, że nic nie kosztuje, a ułatwia życie, nie raz nawet pomoże uniknąć wstydu. Sprawdźcie koniecznie, o co chodzi.

Zamiast wyrzucać zużytą torebkę herbaty do śmieci, włóż ją do lodówki. Odczekaj dzień lub dwa, a zobaczysz efekt. Ten trik warto znać, tym bardziej, że nic nie kosztuje, a ułatwia życie, nie raz nawet pomoże uniknąć wstydu. Sprawdźcie koniecznie, o co chodzi.

Foto: nuu_jeed / ShutterstockZamiast wyrzucać zużytą torebkę herbaty do śmieci, włóż ją do lodówki

Dlaczego torebkę herbaty warto umieścić w lodówce – mało znane właściwości herbaty

Sztuczka, którą chcemy wam przedstawić, wykorzystuje właściwości herbaty, o których niewiele się mówi. Tymczasem, jest ona doskonałym pochłaniaczem przykrych zapachów, wilgoci i działa przeciwbakteryjnie. To doskonały sposób, by usunąć z lodówki niechciane aromaty czosnku, cebuli czy przechowywanych w niej potraw, a także pozbyć się wilgoci, która często zalega w szufladzie na warzywa i przyczynia się do rozwoju pleśni.

Wystarczy, że zużytą torebkę herbaty, lub kilka, wysuszysz, umieścisz na spodku i włożysz do lodówki – zapachy i wilgoć zostaną szybko wchłonięte. Efekty poczujesz po jednym góra dwóch dniach.

Czym najlepiej myć lodówkę?

Oczywiście warto przedtem przejrzeć lodówkę i wyrzucić wszystkie nadpsute produkty, a te które intensywnie pachną, schować do szczelnego pojemnika (taki przegląd warto robić raz w tygodniu). Nie zapominajmy też o regularnym myciu lodówki. Doskonale nadaje się do tego ciepła woda z płynem do mycia naczyń lub ocet zmieszany w równych proporcjach z wodą. Aby zapobiec rozwojowi pleśni, umytą wcześniej lodówkę przetrzyj samym octem i wytrzyj do sucha.

Co jeszcze można zrobić z zużytą torebką herbaty?

Zużyta torebka herbaty może przydać się w wielu innych sytuacjach. Niektóre zastosowania mogą was bardzo zaskoczyć. Zdolność herbaty do wchłaniania wilgoci i zapachów warto wykorzystać na przykład do odświeżenia obuwia. Jak to zrobić? Wystarczy w butach umieścić kilka zużytych lub nowych torebek herbaty i pozostawić na noc. Rano przekonasz się, że brzydki zapach zniknie, a obuwie znów będzie świeże i higieniczne.

Torebki herbaty warto umieszczać również w szufladach i szafkach – pochłoną wilgoć i zapobiegną tworzeniu się przykrego zapachu.

Kolejny pomysł na wykorzystanie higroskopijnych właściwości herbaty ucieszy właścicieli kotów, które korzystają z kuwet. Większość zapewne dobrze wie, jakim problemem jest zapach wydobywający się z kociej toalety. Herbata pomoże się z nim rozprawić. Wystarczy do żwirku dodać liście herbaty lub wysuszone herbaciane fusy. Co więcej, dzięki przeciwbakteryjnemu działaniu herbaty, kocia toaleta będzie bardziej czysta.

Herbata w pielęgnacji roślin

Zużyte liście herbaty doskonale nadają się do odżywiania roślin (szczególnie tych, które lubią ziemię lekko kwaśną, jak na przykład róże lub paprocie). Dzięki herbacie będą bujnie rosły, liście zyskają piękny ciemnozielony kolor. Mokre herbaciane fusy lub torebki z herbatą można po prostu umieścić w doniczce lub rozłożyć wokół roślin. Kwiaty można również od czasu do czasu podlewać naparem czarnej (gorzkiej) herbaty.

Podczas przesadzania roślin zużyte torebki herbaty warto umieścić w doniczce na warstwie drenażu. Herbata pozwoli zatrzymać wilgoć w donicy na dłużej, a przy okazji odżywi nasze kwiaty.

Zamiast wyrzucać zużytą torebkę herbaty do śmieci, włóż ją do lodówki. Odczekaj dzień lub dwa, a zobaczysz efekt. Ten trik warto znać, tym bardziej, że nic nie kosztuje, a ułatwia życie, nie raz nawet pomoże uniknąć wstydu. Sprawdźcie koniecznie, o co chodzi.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Jak pić herbatę, aby wydobyć jej pełny potencjał?

Jak pić herbatę, aby wydobyć jej pełny potencjał?

Pu Erh czy Oolong, czyli o herbacianych różnicach

Pu Erh czy Oolong, czyli o herbacianych różnicach