w

Teekanne Earl Grey Lemon + vitamin C

herbata-lemon-witamina-c

Teekanne Earl Grey Lemon + vitamin C to nowy członek herbacianej rodziny Teekanne, który z całą pewnością przypadnie do gustu zwolennikom herbaty. Ten gorący napój stanowi połączenie klasycznej czarnej herbaty z aromatyczną skórką soczystej cytryny, a także olejkiem z bergamotki, dzięki czemu herbata Teekanne Earl Grey Lemon + vitamin C ma tak niezwykły smak i aromat.

Jak każda herbata, tak i Teekanne Earl Grey Lemon + vitamin C ma swoją długą historię.
Herbata Earl Grey zawdzięcza swoją nazwę brytyjskiemu arystokracie, a mianowicie hrabiemu Charlesowi Grey’owi. Jak w każdej dobrej historii istnieją dwie różne wersje tej opowieści. W tym wypadku pierwsza z nich głosi, iż hrabia Grey otrzymał herbatę w zamian za uratowanie życia syna hinduskiego radży przed drapieżnym i niezwykle niebezpiecznych tygrysem. Indyjski władca w ramach podziękowania za ocalenie potomka podarował Grey’owi herbatę aromatyzowaną bergamotowym olejkiem. Z kolei inna legenda mówi, że jeden z członków załogi Grey’a podczas podróży po azjatyckich wodach ruszył na ratunek topielcowi. Okazało się, że uratowanym topielcem był najdroższy syn chińskiego mandaryna. Ten zaś w podzięce za heroiczny wyczyn ofiarował hrabiemu Grey’owi mieszankę herbaty cejlońskiej oraz indyjskiej. Hrabia Grey rozsławił aromatyczną herbatę Earl Grey na terenie Wielkiej Brytanii.

Na zakończenie warto wspomnieć słów kilka o odpowiednim sposobie parzenia Teekanne Earl Grey Lemon + vitamin C. Jak każda herbata, tak i ta wersja powinna być podawana w porcelanowej filiżance. Parzyć  należy od 3 do 5 minut w temperaturze 100 stopni.
Jeżeli jednak macie ochotę na bardziej kwaśny smak herbaty, wystarczy, że dodacie do niej sok z cytryny.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Teekanne Elderflower Lemon na ukojenie nerwów

Herbata Ceylon Teekanne jako idealna baza do nalewki!