w

Przydatne akcesoria do herbaty

akcesoria do herbaty

Jeśli jesteś wielbicielem herbaty, warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria do herbaty, dzięki którym bez trudu zaparzysz Teekanne Mint&Honey lub Teekanne Pu-erh Tea Lemon.

Najbardziej przydatne akcesoria do herbaty:

  • Czajniczek – podstawowy przyrząd do zaparzania herbaty. Nie powinien być wykonany z plastiku lub ceramiki, które mogą zmieniać smak herbaty. Przed zaparzeniem w nim naparu warto również podgrzać czajniczek z odrobiną wody, dzięki czemu herbata nie ostygnie tak szybko.
  • Podgrzewacze – czyli świeczki małych rozmiarów których ogień utrzymuje stałą temperaturę w czajniczku. Pamiętajmy, aby nie podgrzewać z pomocą tych przydatnych akcesoriów do herbaty pustego czajniczka.
  • Ociekacze – akcesorium bardzo przydatne dla wielbicieli herbat w torebkach. Dzięki nim można wycisnąć napar do ostatniej kropli bez obawy o herbaciane krople na podłodze, obrusie czy blacie.
  • Puszki – dzięki szczelnym zamknięciom zatrzymujemy na dłużej aromat suszu, a dodatkowo puszki wspaniale prezentują się w kuchennej aranżacji.
  • Zegarek – lub minutnik, za pomocą którego idealnie odmierzymy czas parzenia herbaty. Dzięki temu uzyskamy pełny smak oraz aromat.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

jak parzyć herbatę

Jak prawidłowo parzyć herbatę?

w czym pić herbatę

W czym pić herbatę? Czyli o naczyniach do picia herbaty