w

Przydatne akcesoria do herbaty

akcesoria do herbaty

Jeśli jesteś wielbicielem herbaty, warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria do herbaty, dzięki którym bez trudu zaparzysz Teekanne Mint&Honey lub Teekanne Pu-erh Tea Lemon.

Najbardziej przydatne akcesoria do herbaty:

  • Czajniczek – podstawowy przyrząd do zaparzania herbaty. Nie powinien być wykonany z plastiku lub ceramiki, które mogą zmieniać smak herbaty. Przed zaparzeniem w nim naparu warto również podgrzać czajniczek z odrobiną wody, dzięki czemu herbata nie ostygnie tak szybko.
  • Podgrzewacze – czyli świeczki małych rozmiarów których ogień utrzymuje stałą temperaturę w czajniczku. Pamiętajmy, aby nie podgrzewać z pomocą tych przydatnych akcesoriów do herbaty pustego czajniczka.
  • Ociekacze – akcesorium bardzo przydatne dla wielbicieli herbat w torebkach. Dzięki nim można wycisnąć napar do ostatniej kropli bez obawy o herbaciane krople na podłodze, obrusie czy blacie.
  • Puszki – dzięki szczelnym zamknięciom zatrzymujemy na dłużej aromat suszu, a dodatkowo puszki wspaniale prezentują się w kuchennej aranżacji.
  • Zegarek – lub minutnik, za pomocą którego idealnie odmierzymy czas parzenia herbaty. Dzięki temu uzyskamy pełny smak oraz aromat.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

jak parzyć herbatę

Jak prawidłowo parzyć herbatę?

w czym pić herbatę

W czym pić herbatę? Czyli o naczyniach do picia herbaty