w

Popołudnie z herbatą i chwila odpoczynku dla pięknej cery

krem z herbaty
krem z herbaty

Pod nawałem licznych obowiązków nie potrafimy znaleźć nawet chwili wytchnienia dla siebie. Każdy z nas z utęsknieniem wyczekuje weekendu, który niestety mija nazbyt szybko. Niestety czasem bywa i tak, że podczas weekendu również nie odpoczywamy. Zatem porcja relaksu, jako zwieńczenie tygodniowego wysiłku, będzie bardzo mile widziana. Warto spędzić weekendowe popołudnie wraz z kubkiem gorącej herbaty, a także skorzystać z kilku domowych zabiegów dla pięknej cery. Oczywiście panowie nie muszą skorzystać z oferty domowych zabiegów. Podczas gdy druga połówka będzie się relaksować, w zaciszu własnego domu mężczyźni mogą wygodnie rozsiąść się w fotelu razem z kubkiem herbaty i oddać się rozrywce w postaci gier czy też ulubionego filmu.

Herbata, książka i chwila odpoczynku dla pięknej cery

W pierwszej kolejności w naszym kalendarzu wybieramy  weekend podczas którego przeprowadzimy domowe zabiegi dla pięknej cery. Kiedy w końcu nadejdzie wyczekiwany piątek, po przyjściu z pracy wygodnie rozsiądźcie się na kanapie wraz z ulubioną książką oraz owocową herbatką taką jak Superfruits Teekanne, czy też zieloną herbatą jak Green Tea Lemon Teekanne. W ten sposób możecie rozpocząć chwilę relaksu dla pięknej cery. Oczywiście wskazane jest,aby do herbaty dodać ulubione dodatki jak sok z malin, imbir, limonkę czy suszone owoce.  Natomiast zwieńczeniem dnia może być długa kąpiel w aromatycznych solach.

Sobotni maraton z domowymi maseczkami

Obowiązkowo zacznijcie dzień od rodzinnego śniadania, aby w następnej kolejności wspólnie z drugą połówką udać się na długi spacer, oczywiście jeżeli pogoda dopisze. Po powrocie dobrze będzie wypić gorącą herbatę Nero Teekanne z cytryną i cukrem. Warto w tym momencie zafundować sobie domową maseczkę dla pięknej cery. Dla zmęczonej cery wskazana będzie maseczka twarogowa, która jest wyjątkowo prosta w przygotowaniu. Oto receptura:

– 3 małe łyżeczki twarogu,

– 1 duża łyżka mleka,

– 1 mała łyżeczka cytryny,

Składniki łączymy ze sobą, a następnie równomiernie nanosimy maseczkę na twarz i przykrywamy wcześniej przygotowaną gazą. Po upływie dwóch kwadransów zmywamy ciepłą wodą.

Jeżeli jednak wasza cera jest bardzo zmęczona, warto przygotować maseczkę  ziemniaczaną, która również nie zabiera zbyt wiele czasu. Wystarczy, że połączycie ze sobą:

– 2 małe, ugotowane ziemniaki w mundurkach,

– 1 żółtko,

– 1 małą łyżeczkę ciepłego mleka,

Następnie nałóżcie maseczkę na twarz i odczekajcie kwadrans. Po upływie tego czasu należy zmyć maseczkę ciepłą wodą.

Sobotni maraton z domowymi maseczkami warto zakończyć ulubionym filmem razem z naszą drugą połówką.

Niedzielne popołudnie z herbatą

Niedziela to już ostatni dzień domowych zabiegów, zatem możecie ponownie zafundować sobie maseczkę, a resztę dnia spędzić z najbliższymi osobami. Czy to w postaci wypadu do kina, czy też wieczoru z grami planszowymi i gorącą herbatą. Po takim relaksującym weekendzie z całą pewnością  nabierzecie motywacji do działania.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Herbata zimowa na ratunek każdego zmarzlucha!

delikatna herbata

Herbata delikatna