w

Pochłaniacze zapachów a herbata

czyszczenie lodówki domowymi sposobami

Lodówka to urządzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić współczesną kuchnię. Dzięki niej możemy przechowywać jedzenie znacznie dłużej zachowując jego świeżość i smak. Niestety z ubiegającym czasem w lodówce mogą się pojawić nieprzyjemne zapachy. W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam pochłaniacze zapachów, a herbata może być jednym z nich.

Źródła nieprzyjemnych woni

Nieprzyjemny zapach w lodówce może mieć różne źródła, ale wynika głównie z mieszania się różnych aromatów. Do najbardziej intensywnych i drażniących należą zapachy mięsa, wędlin i serów. Jeśli w porę się ich nie pozbędziemy, ich zapachem przesiąkną także inne produkty przechowywane w lodówce. Aby tego uniknąć powinniśmy przechowywać takie produkty w szczelnie zamykanych opakowaniach, niestety często o tym zapominamy. Jeśli jednak problem z nieprzyjemnym zapachem już istnieje, możemy spróbować domowych sposobów na ich usunięcie.

Skuteczne, domowe sposoby

Istnieje kilka znanych, łatwo dostępnych produktów, których z powodzeniem możemy użyć w naszych lodówkach

– pokrojone i obrane cząstki jabłek;

– skórka z cytryny z dodatkiem goździków;

– soda oczyszczona lub proszek do pieczenia.

Innym, wyjątkowo skutecznym pochłaniaczem zapachów jest herbata. Jej liście bardzo szybko chłoną aromaty i wilgoć z powietrza, dlatego tak ważnym jest, by przechowywać ją szczelnie zamkniętą. W przeciwnym razie szybko straci swój pierwotny aromat. Jeśli chcemy wykorzystać herbatę jako pochłaniacz nieprzyjemnych woni, do tego celu doskonale nada się herbata ekspresowa w torebkach. Możemy wykorzystać świeżą herbatę, ale sprawdzi się również wcześniej zaparzona. Wystarczy 3-4 torebki herbaty umieścić na talerzyku i schować w lodówce. Po 1-2 dniach niechciane wonie znikną bez śladu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Kształt torebki na herbate

Herbata ekspresowa – jaki kształt torebki wybrać?

Imbir to naturalny afrodyzjak

Imbir – naturalny afrodyzjak