Mięta jest jednym z najstarszych ziół w polskiej kuchni. Kiedyś każda gospodyni miała ją w swoim ogródku, na parapecie czy balkonie. Jest to o tyle przyjemna roślina, że nie trzeba specjalnie się nią opiekować, aby rosła zdrowa i aromatyczna. A to każdy z nas lubi. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić jedną z naszych miętowych herbat, mianowicie Peppermint with lemon, która idealna jest o każdej porze roku.

Peppermint with Lemon Teekanne odświeża, orzeźwia, pomaga

Mięta bogata jest nie tylko w olejek mentolowy, który działa odświeżająco, ale także w garbniki, flawonoidy, gorycze, karoten, rutynę, witaminę A i C oraz żelazo, magnez, wapń, potas. Taki zestaw wpływa bardzo pozytywnie na nasze zdrowie. Dlatego warto się zaopatrzyć w aromatyczną Peppermint with lemon. Oprócz wymienionych wcześniej składników, w herbacie Teekanne znajdziemy nutę orzeźwiającej cytryny, która idealnie komponuje się z miętą.

 Kiedy pić?

Wbrew pozorom mięty nie należy pić litrami i o każdej porze dnia. Najefektywniejsze działanie dostrzegalne będzie po wypiciu jej rano przed śniadaniem oraz pół godziny przed posiłkiem. Raczej nie pijemy mięty na noc, w tej roli o wiele lepiej sprawdza się melisa. Ponadto mięta idealnie sprawdzi się zarówno jako napój ogrzewający, np. z dodatkiem cynamonu, czy orzeźwiający po wcześniejszym schłodzeniu. Herbata Peppermint with lemon może być świetną bazą do drinków, lodów, ciast czy kremów. Dodatkowo nadaje się jako tonik oczyszczający do skóry problematycznej.


Komentarze