w

Orange & Ginger i jej właściwości

herbata-pomarancze-imbir

Orange & Ginger to herbata owocowa, która łączy w sobie smak pomarańczy z korzennym smakiem imbiru.Dzięki temu herbata Orange & Ginger ma tak intrygujący smak i aromat.

Orange & Ginger i jej właściwości

Herbata ta sama w sobie może pomóc rozgrzać organizm, dzięki czemu sprawdzi się jako zimowa herbata. Imbir, który jest głównym składnikiem herbaty Orange & Ginger jest rośliną wieloletnią, uprawianą głównie w Indiach, Azji, Afryce oraz na Wyspach Oceanu Spokojnego. Na przestrzeni lat imbir traktowany był jako lekarstwo w medycynie chińskiej. Oczywiście, większość ludzi utożsamia imbir z przyprawą, którą stosuję się w kuchni. Imbir występuje w postaci korzenia. Czasem można zetknąć się też z imbirem suszonym. Istnieje subtelna różnica między imbirem świeżym oraz sproszkowanym, gdyż oba mają odmienny wpływ na organizm. Sam imbir, jako główny składnik herbaty Orange & Ginger  jest bogaty w substancje przeciwzapalne, dzięki czemu skutecznie wspomaga walkę z przeziębieniem oraz pomaga załagodzić bóle stawów. Olejek zawarty w kłączu imbiru zwiększa wydzielanie soków żołądkowych oraz przyśpiesza wydzielanie śliny, co w efekcie znacznie ułatwia trawienie. Ponadto imbir skutecznie chroni jamę ustną, ponieważ wykazuje działanie odświeżające oraz odkażające.

Warto wspomnieć o odpowiedniej temperaturze i czasie parzenia herbaty Orange & Ginger. Torebka herbaty powinna zostać zalana wrzątkiem. Następnie, aby w pełni wydobyć smak i aromat herbaty, Orange & Ginger powinna być parzona przez co najmniej 8 minut. Aby wzmocnić jej zdrowotne właściwości, do herbaty można dodać sok z cytryny.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Japońska herbata

Herbata japońska na mapie herbacianej historii

Herbata na swieta

Herbata na święta już wkrótce