w ,

Najlepsza herbata – czyli jaka?

najlepsza herbata

Spory toczą się od dawna. Niektórzy uwielbiają czarną, inni zieloną. Jedni preferują herbatę z dodatkami, inni bez. Która więc herbata jest najlepsza i czy w ogóle można takową wskazać?

Najlepsza czarna herbata?

Gdyby przeprowadzić w Polsce sondę uliczną, w której zadano by tytułowe pytanie, z pewnością większość wskazań wyglądałaby identycznie. Czarna herbata zostałaby uznana za najlepszą. Problem w tym, że osoby za nią głosujące często po prostu słabo znają inne odmiany tego napoju. Słabo lub wręcz wcale.

To może najlepsza zielona lub biała?

Osoby lepiej znające poszczególne rodzaje herbaty znacznie częściej wskazują na inne jej odmiany. Najczęściej na zieloną herbatę, trochę rzadziej na biała. Tu jednak pojawia się inny problem – większość osób nie wie jak parzyć zieloną herbatę, więc nie jest w stanie docenić jej walorów smakowych.

No to która herbata najlepsza?

Można to oceniać na podstawie smaku lub właściwości zdrowotnych. Tu się jednak pojawia pewien problem, gdyż smaki i gusta bywają różne. Niektórzy uważają, że najlepsza herbata to taka, która ma mocną konsystencję i ciemną barwę. Inni preferują delikatny, wyszukany smak, z różnymi oryginalnymi nutami. Jedyne, co można powiedzieć, to to, że jeśli chcesz się dowiedzieć jaka jest najlepsza herbata dla Twoich kubków smakowych, musisz po prostu kosztować różnych jej odmian.

Jak wygląda sprawa w przypadku zdrowotnych właściwości herbaty? Zielona i biała herbata dobrze działa na różnego typu dolegliwości żołądkowe. Z kolei czarna posiada więcej przeciwutleniaczy.

Jest jeszcze jedno kryterium, według którego można by sprawdzać jaka jest najlepsza herbata. Mowa tu o tym, który jej rodzaj najbardziej stawia na nogi. Jak się okazuje

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Herbata z dzikiej róży

Różany ogród w kubku, czyli herbatka z dzikiej róży

Zimowa herbata

Przepis na zimową herbatę