Ponieważ zbliżają się cieplejsze dni, warto rozejrzeć się za herbatami ziołowymi, które nie tylko pomogą ukoić nerwy czy oczyścić organizm, ale także orzeźwią swym smakiem. Jedną z nich jest Teekanne Melisa Lemon, która idealne nadaje się jako podstawa lemoniad, drinków i lodów.

Efektowny drink z herbatą Melisa Lemon

Choć melisa kojarzy się nam raczej jako zioło na uspokojenie, kiedyś robiono z niej nalewki. Dziś natomiast podajemy przepis na pyszny orzeźwiający drink.

Składniki:

jedna torebka Teekanne Melisa Lemon

jedna torebka Teekanne Green Tea

trzy łyżeczki miodu

dwie pomarańcze

50 ml syropu z granatu

100 ml wódki

listki mięty do przyozdobienia

kostki lodu

Przygotowanie:

Herbaty Teekanne Melisa Lemon oraz Green Tea zaparz osobno według przepisu na opakowaniu. Na jedną torebkę przeznacz 0,5 l wody. Po zaparzeniu lekko przestudź, następnie dodaj po łyżeczce miodu. Poczekaj aż ostygną. Wymieszaj je ze sobą w dużym dzbanku i dodaj kolejną łyżeczkę miodu. Następnie przekrój pomarańcze na pół i odkrój ze środka kilka plasterków do przyozdobienia drinka (ok. 3-4). Z reszty wyciśnij sok do dzbanka z herbatą, dodaj syrop z granatu i wódkę. Delikatnie wszystko wymieszaj (nie wstrząsaj!). Następnie napój włóż do lodówki na co najmniej 3 godziny. Do wysokich szklanek wsyp po 3 kostki lodu i ułóż przekrojone na pół plastry pomarańczy. Wlej drink i przyozdób go miętą. Pij przez grubą słomkę.

Smacznego!


Komentarze