w ,

Melisa Lemon

Melisa Lemon Tea
Melisa Lemon Tea

Ponieważ zbliżają się cieplejsze dni, warto rozejrzeć się za herbatami ziołowymi, które nie tylko pomogą ukoić nerwy czy oczyścić organizm, ale także orzeźwią swym smakiem. Jedną z nich jest Teekanne Melisa Lemon, która idealne nadaje się jako podstawa lemoniad, drinków i lodów.

Efektowny drink z herbatą Melisa Lemon

Choć melisa kojarzy się nam raczej jako zioło na uspokojenie, kiedyś robiono z niej nalewki. Dziś natomiast podajemy przepis na pyszny orzeźwiający drink.

Składniki:

jedna torebka Teekanne Melisa Lemon

jedna torebka Teekanne Green Tea

trzy łyżeczki miodu

dwie pomarańcze

50 ml syropu z granatu

100 ml wódki

listki mięty do przyozdobienia

kostki lodu

Przygotowanie:

Herbaty Teekanne Melisa Lemon oraz Green Tea zaparz osobno według przepisu na opakowaniu. Na jedną torebkę przeznacz 0,5 l wody. Po zaparzeniu lekko przestudź, następnie dodaj po łyżeczce miodu. Poczekaj aż ostygną. Wymieszaj je ze sobą w dużym dzbanku i dodaj kolejną łyżeczkę miodu. Następnie przekrój pomarańcze na pół i odkrój ze środka kilka plasterków do przyozdobienia drinka (ok. 3-4). Z reszty wyciśnij sok do dzbanka z herbatą, dodaj syrop z granatu i wódkę. Delikatnie wszystko wymieszaj (nie wstrząsaj!). Następnie napój włóż do lodówki na co najmniej 3 godziny. Do wysokich szklanek wsyp po 3 kostki lodu i ułóż przekrojone na pół plastry pomarańczy. Wlej drink i przyozdób go miętą. Pij przez grubą słomkę.

Smacznego!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

white tea

White Tea

Teekanne Black Tea Collection

Teekanne Black Tea Collection