w

Herbaty owocowe – które warto pić dla zdrowia?

Herbata owocowa

Herbaty owocowe to dla wielu osób stały dodatek do posiłków czy też po prostu napój, który wspaniale orzeźwia. Mnogość dostępnych na rynków smaków i mieszanek sprawia, że nawet najbardziej wymagający miłośnicy herbat mogą znaleźć co najmniej kilka propozycji dla siebie. Warto przy tym wiedzieć, że sięganie po herbaty owocowe może mieć też niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Herbata owocowa – specyfika

Możemy nie zdawać sobie sprawy, że herbata owocowa jest nią wyłącznie z nazwy, ponieważ w jej składzie nie znajdują się zazwyczaj liście herbaty, a wyłącznie susze owocowe oraz ich suszone kawałki. Nie zawiera ona zatem kofeiny, nie jest więc pobudzająca jak tradycyjna herbata, którą też często gościmy na stołach.

Co szczególnie istotne, herbaty owocowe są dostępne w formie sypanej oraz w torebkach, jeśli natomiast chcemy sięgnąć po wersję granulowaną, powinniśmy pamiętać, że to wyłącznie napój o określonym smaku, który nie posiada określonych właściwości. Herbata owocowa może być spożywana zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Więcej informacji znajdziesz w sklepie: www.dmg-herbaty.pl

Prozdrowotne herbaty owocowe

Chcąc nie tylko ugasić pragnienie, ale też wspomóc swój organizm, warto wybierać renomowane sklepy herbaciane, gdzie rzeczywiście uda nam się zakupić mieszanki wysokiej jakości. Z uwagi na działanie szczególnie warto rozważyć następujące propozycje:

  • herbata z hibiskusa – zawiera witaminę C, minerały i przeciwutleniacze. Wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu, wobec czego może nam pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi. Do tego sprawdza się jako pomoc przy leczeniu przeziębienia, jako że m.in. łagodzi kaszel;
  • herbata z malin – to potężne źródło i witamin, i minerałów (m.in. żelaza i wapnia). Herbata malinowa to znakomity sposób na rozgrzanie organizmu podczas zimowych dni, działa przy tym przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie;
  • herbata z żurawiny – do jej najważniejszych właściwości należy zaliczyć działanie przeciwbakteryjne. Na dodatek może nam pomóc w uporaniu się z problemami związanymi z układem moczowym;
  • herbata z aronii – zawiera witaminę E i C, a do tego witaminy z grupy B. Jest też źródłem wielu minerałów. Usprawnia przemianę materii, a ponadto reguluje ciśnienie.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Pu Erh czy Oolong, czyli o herbacianych różnicach

Pu Erh czy Oolong, czyli o herbacianych różnicach

Herbata zielona czy czarna

Herbata czarna czy zielona?