w

Herbata zimowa na ratunek każdego zmarzlucha!

Za oknami pogoda szaleje, ciągłe skoki temperatur i siarczysty wiatr mogą skutecznie zniechęcić do popołudniowych spacerów. Zimowe miesiące skutecznie zachęcają do spędzania znacznie większej ilości czasu w zaciszu domu. Nie da się ukryć, że ciepła zimowa herbata, miękki koc i ogrzane mieszkanie mogą efektywnie zachęcić do pozostania w czterech kątach. Niemal każdy patrząc w okno z utęsknieniem wyczekuje dnia, w którym znowu zrobi się cieplej, a słońce będzie się zakradać do naszych pokoi z samego rana i towarzyszyć nam aż do wieczorów. Niestety taka jest naturalna kolej rzeczy – musimy przemęczyć się jeszcze jakiś czas, ale żeby jakoś przeczekać ten okres warto pomyśleć, jak go spożytkować.

Herbata zimowa – na mróz

Oczywiście w pierwszej kolejności szukamy form rozrywki w postaci oglądania filmów czy czytania książek. Na pierwszy ogień idzie maraton filmowy ulubionych seriali, fantastycznej trylogii czy klasyki kryminałów. Dla zwolenników książek też istnieje spora alternatywa, na całe szczęście domowe biblioteki są wiecznie otwarte zatem z chęcią sięgamy po wiekowe, zakurzone książki, które czytaliśmy miliony razy, ale i tak ich szczególna historia nam się nie nudzi. Jednakże zimowe miesiące to również doskonały czas na spędzanie go z najbliższymi osobami. Więc zamiast wspólnego oglądania filmów, czy też czytania książek wraz z zimową herbatą możecie śmiało sięgnąć po przeróżne gry planszowe, które dostarczą sporo radości. Zima to również dobry czas do doskonalenia swoich kulinarnych umiejętności, bądź też rozpoczęcia swojej przygody z gotowaniem.
Jeżeli nie posiadacie sprawdzonego przepisu na zimową herbatę, ułatwimy wam to zadanie. Dobrą bazą zimowej herbaty będzie Gold Teekanne, oczywiście możecie również sięgnąć po herbatę Earl Grey.  Podsumowując, najlepszą bazą do zimowej wersji jest czarny gatunek. Kiedy już kwestię podstawowego wyboru mamy dawno za sobą, następny krok sprowadza się do przygotowania korzennych dodatków, które wydobędą smak i aromat zimowej herbaty. W takim wypadku na naszej liście pojawia się kilka plasterków świeżego imbiru, kilka sztuk goździków, gwiazdka anyżu, kilka ziarenek kardamonu, kilka sztuk suszonej żurawiny, a także dwa plastry pomarańczy. A jeżeli chodzi o samo przygotowanie to wystarczy zaparzyć czarną herbatę i dodać do niej powyższe składniki. Jeżeli jednak wydaje wam się, że herbata nie jest słodka, śmiało sięgnijcie po brązowy cukier bądź miód.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Herbata Gold Teekanne oraz jej krótka historia

krem z herbaty

Popołudnie z herbatą i chwila odpoczynku dla pięknej cery