w ,

Herbata w słoiku, czyli amerykańskie nowości

Herbata w słoiku

W różnych regionach świata istnieje wiele sposobów podawania herbaty. W Anglii herbatę tradycyjnie podaje się w niewielkich, porcelanowych filiżankach wraz ze spodeczkiem. Chińczycy zaś piją herbatę z ceramicznych czarek. W Polsce zwykło się podawać herbatę w cienkich szklankach umieszczonych w wiklinowych lub metalowych koszyczkach. Obecnie najpopularniejszym naczyniem do podawania herbaty jest wygodny i jednocześnie praktyczny, ceramiczny kubek. Kim byliby Amerykanie, gdyby nie wymyślili własnego sposobu – to ich pomysłem jest herbata w słoiku.

Herbata w słoiku

Zwyczaj podawania herbaty w słoiku przybył do nas zza oceanu. Trudno powiedzieć, co sprawiło, że słoiki nagle stały się tak popularne. W Polsce podawanie jakichkolwiek napojów w słoikach do tej pory źle się kojarzyło, ale czym innym jest słoiczek po musztardzie, a czym innym fantazyjny słoik z kolorową nakrętką. W Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością cieszą się słoiki Mason Jar, które wykorzystuje się niemal do wszystkiego. Oprócz standardowego modelu można również wybrać słoik wyposażony w uchwyt i otwór w wieczku umożliwiający picie herbaty przez słomkę.

Trzeba przyznać, że herbata w słoiku ma swój urok. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że słoik wystarczy dobrze zakręcić i możemy go wziąć ze sobą w podróż. Świetnie się sprawdzi podczas pikniku zamiast papierowych kubeczków. Jeśli dodamy do herbaty świeże owoce, zioła lub kostki lodu, tak przygotowany słoik będzie stanowił dodatkową dekorację naszego stołu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Herbata po niemiecku

Słynna herbata po niemiecku – czym się wyróżnia?

Cherry berry tea

Cherry Berry – bajkowy przysmak dla najmłodszych