Nie od dziś wiemy o różnorodnym zastosowaniu herbaty. Oprócz działania wspomagającego nasze zdrowie, uodparniającego, wydłużającego chwilę relaksu, czy pobudzającego do działania ma ona szereg innych właściwości. Ekstrakty zawarte w herbacie doskonale sprawdzają się również w produkcji kosmetyków – herbata w perfumach to odrobina luksusu dla naszego ciała i zmysłów. Twórcy perfum już od dłuższego czasu ceniący sobie unikatowe właściwości herbaty, zachwycają nas jej nową, ekskluzywną odsłoną w postaci pięknych zapachowych kompozycji. A jak prezentuje się herbata w perfumach?

Herbata w perfumach, czyli ekstrakt z liści herbaty jako składnik perfum

Herbata w perfumach pozyskiwana jest z ekstraktów jej liści, a następnie mieszana z innymi aromatami, tworząc unikatowe i świeże zapachy. Perfumy z ekstraktem z herbaty zaliczane są do zapachów bardzo świeżych, zielonych, lekkich i orzeźwiających, idealnych na ciepłe dni.
Prócz ekstraktów pozyskiwanych z herbaty zielonej, drugą co do popularności jest herbata biała i czerwona.

Idealnie skomponowane zapachy!

Najpopularniejsze są domieszki zapachów jaśminowych, cytrusowych oraz miętowych.
W niektórych, bardziej zmyślnych kompozycjach możemy wyczuć również koper, seler, czy ogórek, a dla wielbicieli słodszych zapachów kreatorzy perfum przygotowali nuty wanilii, piżma, ryżu, babusa, bergamotki, a nawet mchu dębu.

Herbata w perfumach z pewnością polecana jest osobom ceniącym sobie aktywny tryb życia, lubiącym harmonię oraz świeżość. Zapachy herbaciane idealnie sprawdzą się jako perfumy „codzienne”, otulając nas lekką, aromatyczną mgiełką.


Komentarze