w ,

Herbata w dzień i herbata na noc

herbata-w-dzien-i-herbata-na-noc

Z dnia na dzień nasze samopoczucie się polepsza, bo jak tu się nie uśmiechać, kiedy wokół nas rozkwita wiosna? Dni stają się dłuższe, a co za tym idzie, możemy znacznie więcej czasu spędzać w promieniach słońca. Zwłaszcza podczas słonecznych weekendów wskazany jest długi spacer. Jednakże po wielu godzinach spędzonych na wolnym powietrzu, powinniśmy zadbać o naszą gospodarkę wodną. W takim wypadku sprawdzi się kubek gorącego napoju popołudniu lub herbata na noc, dzięki której nasz organizm odpocznie oraz nabierze sił przed kolejnym wiosennym dniem.

Poranna herbata

Naturalnie warto rozpocząć dzień od mocnej czarnej herbaty z dodatkiem brązowego cukru oraz cytryny. Taki gorący napój postawi nas na nogi oraz doda energii. Po jego wypiciu czas na pełnowartościowe śniadanie, któremu towarzyszyć może sok pomarańczowy lub także herbata. Z rana nie zapominajmy też o małej dawce sportu w postaci biegania, podczas którego trzeba pić dużo płynów. Decyzja, czy będziemy uzupełniać niedobory za pomocą zielonej herbaty czy wody, zależy od indywidualnych preferencji.

Herbata w ciągu dnia

Kiedy dni stają się coraz cieplejsze, warto w ciągu dnia jak i na noc sięgnąć po herbatę. Naturalnie, wersję popołudniową może śmiało reprezentować herbata owocowa jak Sweet Cherry Teekanne czy też  zielona jak Zen Chai Teekanne. Póki temperatura nie jest jeszcze zbyt wysoka, w dalszym ciągu możemy rozkoszować się ciepłą herbatą z licznymi dodatkami czy to w postaci suszonych owoców, powideł czy też przypraw. Obowiązkowo po długim dniu spędzonym poza domem warto wzbogacić popołudniową herbatkę o jakiś deser w postaci kruchych ciastek lub sycącego sernika.

Herbata na noc

Kiedy  nieubłaganie zbliża się koniec dnia, godna polecenia jest herbata na noc, która ukoi nasz organizm przed snem, a także może stanowić doskonałe towarzystwo podczas wieczornego maratonu z ulubionym serialem czy książką. Dobrą opcją na noc są wersje ziołowe jak Melisa & Lemon Teekanne, do której warto dodać świeże liście mięty.  Nadadzą one herbacie niezwykle orzeźwiającą nutę. Dzięki temu poczujemy się w pełni zrelaksowany po męczącym dniu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Green Tea Collection

Green Tea Collection

herbata z babelkami

Powitanie wiosny z Sencha Royal Teekanne