w

Herbata świąteczna i jej miejsce podczas Świąt

Herbata na swieta

Świąteczne przygotowania

Delikatne wskazówki wokół nas jakimi są oczywiście niskie temperatury, ciepła odzież czy też data w kalendarzu dają wyraźnie do zrozumienia, że już pomalutku nadchodzi szczególny okres w roku. Gdyby ktoś nie nadążał, mowa tu o Świętach Bożego Narodzenia. Zarówno dzieci jak i osoby dorosłe z utęsknieniem czekają na ten wyjątkowy czas, w którym spędzamy miłe chwile w towarzystwie najbliższych. Chodź przed nami wiele pracy, to i tak sama myśl o nadchodzących Świętach wywołuje uśmiech na twarzy. Oczywiście warto na samym początku zrobić listę zadań, które na nas czekają. Oprócz świątecznych porządków, czy też podczas stania w długiej kolejce za wymarzonymi prezentami dla bliskich osób trzeba również pamiętać o przygotowaniu świątecznych potraw, popołudniowych deserów czy też herbaty świątecznej.

Herbata świąteczna i jej miejsce podczas Świąt

Przygotowania mogą zająć sporo czasu, najważniejsze aby wszystkie czekające na nas obowiązki odpowiednio rozłożyć w czasie. Warto naszą świąteczną misję rozpocząć od porządków, następnie przejść do świątecznych zakupów, aby na sam koniec zostawić przygotowywanie posiłków. Nie od dziś wiadomo, że kompot z suszonych owoców nie jest zbyt popularny. Czasem jest on skutecznie eliminowany ze stołu czy to w postaci nieświadomego popchnięcia kubka z napojem, czy też intuicyjnym podlewaniem wszelkiej roślinności zlokalizowanej wokół wigilijnego stołu (bo przecież kwiatki wyglądają na suche i niepodlane). Zatem kompot może być zastąpiony herbatą świąteczną, która będzie nawiązywać do wigilijnych smaków.

Pierwszą kandydatką do tego tytułu jest herbata Teekanne Winter Time, której aromatyczny zapach i smak podbije nie jedno serce. Owa świąteczna herbata łączy w sobie smak dzikiej róży, skórki z pomarańczy, cynamonu, jabłka, hibiskusa i aromatycznych herbatników migdałowych. Jak każda herbata tak i Winter Time wymaga odpowiedniego czasu parzenia oraz odpowiedniej temperatury, w tym przypadku herbata powinna być parzona przez co najmniej osiem minut w temperaturze 100 stopni.

Drugą propozycją świątecznej herbaty jest Teekanne Magic Moments,  której wyrazisty smak zawdzięcza aromatowi pomarańczy, rumu, winogroncynamonu, skórki z pomarańczy i cynamonu. Ta świąteczne herbata może również być podawana w wersji z wkładką. Wystarczy do kubka z herbatą dodać kieliszek rumu oraz szczyptę cynamonu i startą skórkę z pomarańczy.

Kiedy wszystko jest już gotowe, możecie spędzić spokojne święta w towarzystwie najbliższych  i spokojnie wyczekiwać pierwszej gwiazdki oraz sporej ilości śniegu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

herbata-teekanne-white-tea-citrus

White Tea Citrus – delikatny smak z cytrynową nutą

jesienne przesilenie

Herbata na jesienne przesilenie, zatem porządki czas zacząć!