w

Herbata na święta już wkrótce

Herbata na swieta

Grudzień już tuż tuż. Każdy z nas z utęsknieniem czeka na ten magiczny czas, który występuję tylko raz w roku. A w szczególności najmłodsi, którzy już lada dzień odpakują swoje czekoladowe kalendarze i zaczną wielkie odliczanie do Wigilii. Oczywiście osłodą w tym, że wielkim odliczaniu będą Mikołajki. Chociaż to tylko przedsmak przed wielkim dniem. Święta Bożego Narodzenia to idealny moment, aby spędzić czas w rodzinnym gronie. W całym kraju następuje liczna fala migracji rodzin z jednego krańca kraju na jej przeciwległe bieguny. Oczywiście każda osoba chce spędzić ten czas pośród członków rodziny, dlatego w ciągu jednego dnia potrafi pokonać setki kilometrów. Dlatego Święta Bożego Narodzenia są tak urocze, a wręcz magiczne. Jeżeli jeszcze dopisze pogoda, każdy z nas będzie mógł cieszyć się białymi świętami.

Oczywiście na każdego czeka szereg obowiązków. Oprócz świątecznych porządków, przyozdabiania mieszkania, czeka również przyozdabianie choinki. Najmłodsi uwielbiają stroić choinkę, dlatego do tego zadania przykładają się z niezwykłą starannością. Podczas ceremonii ozdabiania zielonego drzewka warto wcześniej przygotować ozdoby, aby nieco ułatwić pracę małym architektom wnętrz. Kiedy choinka będzie już gotowa na każdego czekają kolejne świąteczne zmagania. Gdyż lista zakupów i prezentów wydłuża się z każdym dniem, a długotrwałe stanie w kolejkach nie zachęca. Podczas zakupowego szaleństwa warto pomyśleć o jakimś gorącym napoju, który może godnie zastąpić kompot z suszonych owoców. Jak każdy dobrze wie kompot nie jest zbyt popularny pośród najmłodszych. Zatem herbata na święta to ciekawe rozwiązanie. Ów napój może zostać wzbogacony o domowe dodatki jak miód, goździki czy przyprawę korzenną. Jak i oczywiście nutę słodkości w postaci powideł czy też soku malinowego.

Kiedy zakupy będą już zrobione, przyjdzie czas na czasochłonne przygotowywanie potraw. Oczywiście lepienie uszek, gotowanie czerwonego barszczu i przygotowywanie karpia, makówek i wielu, wielu innych potraw ma swój świąteczny urok. Gdyż wszelakie potrawy przygotowywane są przez całą rodzinę dzięki czemu dużo więcej czasu rodzina spędza razem. Taki coroczny rytuał w postaci wielogodzinnego przygotowywania i gotowania świątecznych potraw doczeka się wielkiego finału. Kiedy to na niebie zagości pierwsza gwiazda, każdy zasiądzie przy stole wraz z rodziną. A w tle słyszalne będą melodyjne kolędy. Z resztą świąteczna melodia będzie słyszalna przez całe Boże Narodzenie.

Herbata na święta z całą pewnością zagości w wielu domach. Gdyż każdy dobrze wie, że opowiadania i wspominania podczas rodzinnej kolacji nie ma końca. Idealnym towarzyszem w rękach każdego domownika będzie herbata na święta, która rozgrzeje ręce, organizm jak również wprowadzi każdego w świąteczny klimat. Kiedy to już po pasterce każdy z nas wróci do własnych domów herbata na święta z imbirem i sokiem z cytryny powinna już czekać na stole. Dzięki czemu wieczorne rozmowy ewoluują w nocne pogawędki. A następnego dnia wszyscy ponownie zasiądą przy stole podczas śniadania. Rodzinnych opowieści i czasu w gronie w najbliższych nie ma końca. Idealnym dodatkiem podczas porannych pogaduszek będzie herbata na święta. Zatem rozpocznijcie wielkie odliczanie, po święta zbliżają się wielkimi krokami.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

herbata-pomarancze-imbir

Orange & Ginger i jej właściwości

Herbata wigilijna

Herbata wigilijna i jej miejsce na wigilijnym stole