w

Herbata na przeziębienie

herbata na przeziebienie
herbata na przeziebienie

Jesień postrzegana jest jako jedna z najbardziej malowniczych pór roku. Zapierające dech w piersiach widoki kolorowego lasu lub parku potrafią skutecznie wprowadzić w dobry nastrój, zwłaszcza podczas weekendowych spacerów czy wypadów w góry. Jesień to także okazja do spotkań w gronie najbliższych osób, a także do odpoczynku w zaciszu własnego domu. Jednakże podczas tej pory roku pogoda gwałtownie się zmienia, jednego dnia jest niezwykle upalnie, a następnego dnia  – pada deszcz i wieje wiatr. Niestety w rezultacie nasz organizm jest narażony na szalejące wirusy. Aby skutecznie zabezpieczyć się przed możliwością choroby, warto pamiętać o kilku sprawdzonych sposobach, które mogą ochronić nasz organizm przed przeziębieniem.

Herbata na przeziębienie

Pierwszą z naturalnych metod wzmocnienia organizmu, która jest powszechnie znana, jest herbata na przeziębienie. Dobrym rozwiązaniem (oczywiście w wersji dla dorosłych) jest połączenie herbaty na przeziębienie z alkoholem. Aromatyczna herbata Royal Rum Teekanne, w połączeniu z kieliszkiem rumu, a także plasterkiem cytryny może smakować wybornie, a także może skutecznie pomóc ochronić nasz organizm przed przeziębieniem.
Przygotowanie herbaty Royal Rum jest stosunkowo proste, wystarczy parzyć ją od 3 do 5 minut w temperaturze 100 stopni. Jeżeli jesteście zwolennikami słodkich smaków, warto wersję herbaty z wkładką połączyć z miodem.
Przygotowanie herbaty na przeziębienie dla najmłodszych również jest proste. Wystarczy do kubka herbaty Multivitamin Teekanne dodać sporą dawkę witaminy C w postaci plastra cytryny, plastra grejpfruta oraz plastra pomarańczy. Taką rozgrzewającą herbatę warto osłodzić brązowych cukrem.
Multivitamin Teekanne powinna być parzona przez 8 minut w temperaturze 100 stopni.

Naturalne metody walki z przeziębieniem

Oprócz herbaty na przeziębienie równie skuteczny jest wywar z cebuli i czosnku, który bardzo łatwo przygotujemy. Wystarczy ugotować cebulę oraz czosnek, a następnie wypić wywar. Oczywiście, kiedy czujemy, że przeziębienie nadciąga, najlepiej położyć się do łóżka i pod ciepłym kocykiem spędzić czas wraz z ulubioną książką czy filmem. Przy czym warto wtedy pamiętać, że wszelkie ciepłe napoje są jak najbardziej mile widziane.
Na zakończenie oprócz domowych sposobów radzenia sobie z przeziębieniem, warto ubierać się ciepło, zatem szaliki i czapki w dłoń! Dobrze jest też mieć pod ręką parasolkę.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Historia herbaty

O historii herbaty, słów kilka …

Różnice między herbatami

Czym różni się zielona herbata od czarnej?