w ,

Herbata na oczy, czyli jak poradzić sobie ze zmęczeniem?

herbata na since i worki pod oczami

Stres, zmęczenie, a nawet zła dieta mają wpływ na wygląd naszej cery. Szczególnie szybko odbija się to na skórze wokół oczu. Ponieważ jest ona cienka i delikatna, łatwo można ją podrażnić, co skutkuje cieniami, opuchlizną, a nawet szybszym pojawieniem się zmarszczek. Nieprzespane noce, brak większych zmian w trybie życia oraz niezadbanie o ten delikatny rejon przyczyniają się do jego złego wyglądu. W przypadku, gdy zaczynamy się niepokoić o swój stan, odpowiednim rozwiązaniem jest herbata. Na oczy i skórę wokół nich to jedno z najpowszechniej dostępnych rozwiązań, które gwarantują szybkie efekty. Jak jeszcze poradzić sobie ze zmęczeniem?

Dieta i ćwiczenia

Pierwszy z tych czynników jest oczywiście najważniejszy. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, ale także w oleje takie jak oliwa z oliwek oraz wodę, soki czy herbatę. Zawierają one mnóstwo witamin, np. E, F, B5 czy C. Ponadto rozmaite fenole czy minerały również mogą przyczynić się do poprawy naszego ogólnego stanu zdrowia. Zbilansowana dieta to podstawa zdrowego organizmu. Dodatkiem do niej powinny być regularne ćwiczenia, które polepszają naszą kondycję. Bardzo korzystnie na wiele osób wpływa bieganie czy pływanie. W czasie lub po wysiłku można wesprzeć się herbatą zieloną np. Green Tea Echinacea, która nawodni nasz organizm. Na ratunek oczom również przychodzą specjalne ćwiczenia – wystarczy zajrzeć do Internetu, gdzie możemy znaleźć wiele propozycji. Tak samo, jak oczy, można ćwiczyć mięśnie twarzy w celu lepszego ich napięcia.

Herbata ratunkiem zmęczonych oczu

Polecaną herbatą na oczy jest szczególnie rumiankowa np. Teekanne Camomile, która zawiera wiele cennych składników, np. flawonoidy, kumaryny, terpeny, kwasy organiczne, cholinę, śluzy i sole mineralne. To właśnie im zawdzięczamy zbawienne działanie na skórę wokół oczu, na którą nakładać możemy zimne sparzone torebki herbaty, zimne waciki nasączane herbatą czy wymieszany krem pod oczy z herbatą. Musimy pamiętać, aby wszystko, co przykładamy do skóry wokół oczu było zimne, aby jej dodatkowo nie podrażnić. Poniżej szybki przepis na najlepszy sposób nakładania herbaty na oczy:

Składniki:

2 torebki Teekanne Camomile

wrzątek

2 plasterki ogórka zielonego

Torebki krótko, ok. 3 s., sparzamy, odciskamy z nadmiaru wody i zostawiamy do ostygnięcia. Możemy również na pół godziny lub na całą noc włożyć je do lodówki. Następnie delikatnie przecinamy woreczki na samej górze. Plasterki ogórka kroimy na małe kawałeczki i delikatnie wkładamy do woreczków z herbatą. Dokładnie mieszamy i takie właśnie woreczki herbaty kładziemy na zamknięte oczy. Trzymamy 15 minut. Jeśli obawiamy się, że herbatka się rozsypie, można woreczki zszyć za pomocą zszywacza.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Herbata w rosji

Herbata w Rosji

herbata w angli

Herbata w Anglii