Nadchodzi jesień

Jesień postrzegana jest jako najbardziej kolorowa pora roku, nie da się jednak ukryć, że potrafi być ona zarówno wspaniała, jak i nieco kapryśna. Wysokie temperatury w ciągu dnia na wieczór gwałtownie spadają. Niestety dzień staję się krótszy na korzyć dłuższej nocy. Oczywiste  jest, że jesień przygotowuje się do nadejścia zimy. W tym czasie oprócz garderoby zmieniamy również nawyki żywieniowe i w taki właśnie sposób mrożona herbatka zostaje zastąpiona gorąca herbatą, a lekkie obiady zamieniają się w ciepłe posiłki. Gorący napój podczas wieczorów będzie przynosić ulgę dla całego organizmu i pomoże ochronić go przed złośliwym przeziębieniem. Ponadto herbata spożywana zarówno w ciągu dnia jak i podczas wieczorów może również skutecznie znapięcia, które towarzyszą nam w ciągu dnia. Herbata na jesienne wieczory może towarzyszyć nam podczas zagłębiania się w ulubioną lekturę, czy też podczas oglądania ulubionego serialu.

Nie od dziś wiadomo, że w czasie jesiennych wieczorów herbata pojawia się w każdym domu. Podczas tej pory roku więcej czasu spędzamy w domowym zaciczu pośród członków rodzinny i najbliższych znajomych. Herbata na jesienne wieczory kusi smakiem i aromatem, a samo przygotowanie gorącego napoju nie wymaga zbyt dużo czasu.

Najlepsza herbata na jesienne wieczory

Przykładem herbaty, która z całą pewnością sprawdzi się w roli herbaty na jesienne wieczory jest Teekanne Magic Apple,  która kusi aromatem jabłek, cynamonu, liści słodkiej jeży, hibiskusa, skórki pomarańczy i korzeni cykorii. Warto pamiętać, że, jak każda herbata, również Magic Apple wymaga odpowiedniego czasu parzenia oraz odpowiedniej temperatury. W tym przypadku wystarczy zalać torebkę wrzącą wodą o temperaturze 100 stopni, następnie należy parzyć herbatę przez 5 minut. Nie zaszkodzi też wzbogacić herbatkę na jesienne wieczory o szczyptę cynamonu.

W roli herbaty na jesienne wieczory świetnie się sprawdzi również Teekanne Royal Rum,  która łączy w sobie smak czarnej herbaty z aromatem rumowym, a także wyczuwalną nutą pomarańczy. Herbata Royal Rum powinna być parzona od 3 do 5 minut w temperaturze 100 stopni. Jeżeli jednak w dalszym ciągu wasz organizm nie będzie w pełni rozgrzany możecie wypić ten rodzaj herbaty w wersji z „wkładką”, czyli dodać kieliszek rumu.

Aby w pełni wydobyć smak herbaty na jesienne wieczory warto wlać do kubka sok z cytryny, który podkreśli smak.


Komentarze