w

Herbata na jesienne wieczory

herbata na jesienne wieczory
herbata na jesienne wieczory

Nadchodzi jesień

Jesień postrzegana jest jako najbardziej kolorowa pora roku, nie da się jednak ukryć, że potrafi być ona zarówno wspaniała, jak i nieco kapryśna. Wysokie temperatury w ciągu dnia na wieczór gwałtownie spadają. Niestety dzień staję się krótszy na korzyć dłuższej nocy. Oczywiste  jest, że jesień przygotowuje się do nadejścia zimy. W tym czasie oprócz garderoby zmieniamy również nawyki żywieniowe i w taki właśnie sposób mrożona herbatka zostaje zastąpiona gorąca herbatą, a lekkie obiady zamieniają się w ciepłe posiłki. Gorący napój podczas wieczorów będzie przynosić ulgę dla całego organizmu i pomoże ochronić go przed złośliwym przeziębieniem. Ponadto herbata spożywana zarówno w ciągu dnia jak i podczas wieczorów może również skutecznie znapięcia, które towarzyszą nam w ciągu dnia. Herbata na jesienne wieczory może towarzyszyć nam podczas zagłębiania się w ulubioną lekturę, czy też podczas oglądania ulubionego serialu.

Nie od dziś wiadomo, że w czasie jesiennych wieczorów herbata pojawia się w każdym domu. Podczas tej pory roku więcej czasu spędzamy w domowym zaciczu pośród członków rodzinny i najbliższych znajomych. Herbata na jesienne wieczory kusi smakiem i aromatem, a samo przygotowanie gorącego napoju nie wymaga zbyt dużo czasu.

Najlepsza herbata na jesienne wieczory

Przykładem herbaty, która z całą pewnością sprawdzi się w roli herbaty na jesienne wieczory jest Teekanne Magic Apple,  która kusi aromatem jabłek, cynamonu, liści słodkiej jeży, hibiskusa, skórki pomarańczy i korzeni cykorii. Warto pamiętać, że, jak każda herbata, również Magic Apple wymaga odpowiedniego czasu parzenia oraz odpowiedniej temperatury. W tym przypadku wystarczy zalać torebkę wrzącą wodą o temperaturze 100 stopni, następnie należy parzyć herbatę przez 5 minut. Nie zaszkodzi też wzbogacić herbatkę na jesienne wieczory o szczyptę cynamonu.

W roli herbaty na jesienne wieczory świetnie się sprawdzi również Teekanne Royal Rum,  która łączy w sobie smak czarnej herbaty z aromatem rumowym, a także wyczuwalną nutą pomarańczy. Herbata Royal Rum powinna być parzona od 3 do 5 minut w temperaturze 100 stopni. Jeżeli jednak w dalszym ciągu wasz organizm nie będzie w pełni rozgrzany możecie wypić ten rodzaj herbaty w wersji z „wkładką”, czyli dodać kieliszek rumu.

Aby w pełni wydobyć smak herbaty na jesienne wieczory warto wlać do kubka sok z cytryny, który podkreśli smak.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Teekanne Superfruits i jej orzeźwiająca nuta

Herbata relaksująca