w ,

Herbata na apetyt

herbata na przemiane materii

Zazwyczaj ten temat dotyczy niejadków – herbata ma u nich wzbudzić apetyt i spowodować, że będą więcej jeść. Co jednak, jeśli borykamy się z odwrotnym problemem? Lubimy zjeść aż za dużo? W tym przypadku również można sięgnąć po herbatkę na apetyt – przede wszystkim tę czerwoną i ziołową.

Pu-ehr

Niemal każdy wie, że pu-ehr korzystnie wpływa na metabolizm. Właśnie dlatego stosuje się ją w wielu mieszankach odchudzających czy też detoksykujących organizm. Najlepiej pić ją z dodatkami, np. Pu-ehr Tea Lemon, ponieważ jej smak jest nieco „ziemisty” i cierpki. Pita z dodatkiem miodu czy owoców z pewnością zaspokoi potrzebę jedzenia słodyczy. Jako herbata często wpływająca na hamowanie apetytu i poprawienie metabolizmu, Teekanne Pu-ehr Tea Lemon wymaga jednak regularnego picia. Oto przepis, który pozwoli nam cieszyć się nią codziennie zarówno w ciepłe, jak i chłodne dni:

1 torebka Pu-ehr Tea Lemon

½ pomarańczy

1 łyżeczka miodu

1 łyżeczka mięty (3 listki mięty)

Herbatkę zaparzamy według wskazówek na opakowaniu, ale od razu po zalaniu wodą wrzucamy do niej miętę. Następnie, kiedy napar osiągnie temperaturę ok. 65 stopni, dodajemy pozostałe składniki, dzięki czemu nie utracimy ich wartości odżywczych. Można pić na ciepło lub na zimno.

Mieszanka ziołowa

Taka jak Teekanne 8 Herbs również może wpłynąć pozytywnie na hamowanie apetytu. Dzięki wielu składnikom, z których każdy działa nieco inaczej, taki napar okazuje się słodki w smaku, a zarazem nie zawiera zbyt wiele kalorii. Przez to możemy śmiało popijać go raz czy dwa razy dziennie. Zioła mogą mieć pozytywny wpływ również na wiele innych dolegliwości, z którymi się borykamy.

Herbata dla sportowców

Sport to zdrowie, ale mało kto wie, że często przyczynia się także do zmniejszenia apetytu na słodycze, a wzrost pragnienia posiłków bogatych w wartości odżywcze. Popijając podczas biegania herbatę, możemy znacząco ograniczyć apetyt, a dodatkowo odpowiednio nawodnić nasz organizm i dostarczyć mu wielu składników odżywczych. Dlatego tu najbardziej sprawdzą się Teekanne 8 Herbs czy herbaty zielone, jak Green Tea Orange. Trzeba jednak pamiętać, że na każdy organizm takie napary mogą mieć różny wpływ i to, co sprawdzi się u jednych, może nie przynieść efektów u drugich. Mimo to regularne picie herbaty z pewnością może przyczynić się do zmniejszenia naszego apetytu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Teekanne Black Tea Collection

Teekanne Black Tea Collection

herbata z anyżem

Herbata z anyżem