w

Herbata Earl Grey – inny wymiar czarnej herbaty

Herbata earl gray - inny wymiar

Gdy zapytać kogoś o rodzaje herbat, zazwyczaj w pierwszej kolejności dokona on podziału na czarną i zieloną, rzadziej wspomni tez o białej. Jeśli jednak chodzi o faktyczną znajomość smaków, większość osób zna tylko ta pierwszą. Gdyby jednak sprawdzić czy ktoś zna smak herbaty wzbogaconej o olejek z bergamotki, większość potwierdzi.

Czym jest herbata earl grey?

Korzenie stosowania earl grey sięgają pierwszej połowy XIX wieku. Wtedy to zaczęto aromatyzować herbatę za pomocą olejku z bergamotki, choć nadal nie używano jeszcze dzisiejszej nazwy. Określenie earl grey powstało dopiero kilkadziesiąt lat później, w roku 1880.

Warto przy tym zauważyć, że herbata earl grey występuje w różnych formach, różniących się nie tylko pod względem zawartości samego olejku z bergamotki, ale i obecnością innych dodatków. W niektórych zakątkach świata chętnie dodaje się doń kawałki cytryny lub syrop waniliowy.

Komu zasmakuje herbata earl grey?

Nie każdemu od razu posmakuje herbata z bergamotką. W końcu ma ona specyficzny smak i zapach. Trzeba jednak powiedzieć wprost – najlepiej sprawdza się w trakcie spokojnego popijania, gdy można się delektować smakiem i aromatem.

Zdecydowanie nie służy ona szybkiemu piciu, czy jako herbata pobudzająca. To raczej napój dla osób delektujących się tym, co piją.

Warto też pamiętać, iż niektórzy pijący herbatę earl grey, po jakimś czasie za bardzo przywykają do jej smaku i jeśli nadal chcą go doceniać, powinni raz na jakiś czas przestawiać się na zwykłą czarną herbatę.

Oczywiście zawsze można sprawdzać jak smakuje herbata earl grey z dodatkami – bo takie kombinacje potrafią naprawdę solidnie zaskoczyć.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Mus Truskawkowy

Mus truskawkowy „Strawberry Sunrise”

Fresh Orange Teekanne

Fresh Orange Teekanne