w

Brzask słońca, czyli herbata po hiszpańsku

herbata po hiszpiansku

Początek kalendarzowej wiosny już dawno za nami. Niestety pogoda  skutecznie ostudza zapał przed wielogodzinnym spacerem czy też inną formą aktywności fizycznej. Zamiast wysokiej temperatury i promieni słońca witają nas płatki śniegu, deszcz czy siarczysty wiatr. Dopóki pogoda się nie ustabilizuje, musimy uzbroić się w cierpliwość i szukać innego zajęcia. Dobrym rozwiązaniem na spożytkowanie wiosennego popołudnia jest doborowe towarzystwo w postaci znakomitej książki oraz herbaty po hiszpańsku. Oczywiście lektura może być zastąpiona wieczorem z grami planszowymi czy też maratonem ulubionych filmów.

Humorzasta pogoda

Z całą pewnością słoneczna wiosna zawita do nas już wkrótce. W międzyczasie musimy się zadowolić otaczającą nas scenerią. Jeżeli pogoda dopisze, możecie się wybrać na spacer, jeśli jednak zostać w domu – musicie  znaleźć jakąś ciekawą formę rozrywki. Dobrą alternatywą dla domowych zajęć, zwłaszcza podczas wahań pogody, są wieczory z grami planszowymi, rodzinnym maratonem horrorów czy też spotkanie z najbliższymi przyjaciółmi. Podczas takich spotkań nie może zabraknąć kubka herbaty czy słodkich wypieków. Przecież w  końcu za oknami wypogodzi się i migiem zrzucimy nadprogramowe kilogramy.

Brzask słońca, czyli herbata po hiszpańsku

Podczas wiosennych wieczorów warto sięgnąć po gorący napój w postaci herbaty. Jeżeli znudziły was tradycyjne formy podawania tego napoju, warto zaczerpnąć nieco inspiracji ze słonecznej Hiszpanii.  Mieszkańcy tego kraju rozkoszują się piciem herbaty po hiszpańsku. Może i nazwa nie zaskakuje, ale za to napój przyrządzony w taki sposób nie tylko doskonle smakuje, ale również ciekawie się prezentuje. Zatem nie odkładajmy przygotowania herbaty na później, ponieważ jej sposób przyrządzenia jest niezwykle prosty. Wystarczy zaopatrzyć się w następujące składniki:

– 1 torebkę herbaty Gold Teekanne,

– plasterek cytryny,

– 2 łyżeczki brązowego cukru,

– wysoką i przezroczystą szklankę,

W pierwszej kolejności do połowy wysokiej szklanki nalewamy wrzącą wodę. Następnie  łączymy ją z cukrem i mieszamy do jego rozpuszczenia. Dorzucamy plasterek cytryny (pamiętajcie, aby plaster znajdował się poziomo!). Na samym końcu zalejcie i zaparzcie torebkę herbaty Gold Teekanne wrzątkiem w innym kubku, bądź naczyniu z dzióbkiem. Kiedy herbata się zaparzy, wlejcie ją pomalutku do wysokiej szklanki, tak by cytryna sama uniosła się na wierzch. Dwuwarstwowa herbata po hiszpańsku jest już gotowa. Napój ten świetnie sprawdzi się na wszelkiego typu przyjęciach, ponieważ jest bardzo efektowny.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

herbata z babelkami

Powitanie wiosny z Sencha Royal Teekanne

white tea

White Tea