w

Baby Fennel Tea – herbatka dla niemowląt

Poznajcie nową herbatkę, która jest stworzona z myślą o niemowlętach. Dowiedz się więcej o Baby Fennel Tea, czyli nowości od Teekanne. Jest to kompozycja kopru włoskiego, anyżu oraz kminku. Można podawać ją maluchom już od pierwszego miesiąca życia.

Składniki herbatki i właściwości

Baby Fennel Tea – herbatka dla niemowląt składa się przede wszystkim z kopru włoskiego, który stanowi 50% mieszanki ziół. Połączenie ziół wchodzących w skład herbaty jest znane ze względu na ich właściwości oraz łagodny smak.

Koper włoski

Jego owoce są wykorzystywane w celu łagodzenia problemów z układem pokarmowym przede wszystkim u dzieci. Inna nazwa składnika to fenkuł. Jego liczne właściwości lecznicze docenia również medycyna naturalna. Herbata z kopru włoskiego to powszechnie znany specyfik na kolkę występującą u niemowląt. Koper włoski zawiera wiele witamin oraz minerałów. Stymuluje on wydzielanie soku żołądkowego, zmniejsza napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego, pobudza ruchu perystaltyczne jelit.

Anyż

Anyż jest znany od bardzo dawna. Roślina ta pochodzi z Chin, Indii, Egiptu, Azji Mniejszej i obszarów basenu Morza Śródziemnego. Składnik jest rozpoznawany przede wszystkim dzięki swojemu specyficznemu zapachowi. Podobnie jak w przypadku wcześniejszego składnika, anyż jest szczególnie polecany przy zaparciach, bólach brzuchach, wzdęciach u niemowląt. Herbatka z dodatkiem anyżu może uregulować procesy trawienne.

Kminek

Z czym kojarzy Wam się kminek? Większość osób zna go głównie jako przyprawę. Nic bardziej mylnego! Ma on również właściwości, które mogą pomagać w leczeniu pewnych dolegliwości. Warto o tym pamiętać, ponieważ ta roślina jest bardzo popularna w naszym kraju. Kminek (nawet jako przyprawa) wspomaga trawienie. Kminek pozwala walczyć nam z zaparciami, biegunką, nudnościami, kolką i bólami u dzieci.

Sposób przyrządzania

Plusem nowej herbatki Baby Fennel tea jest jej bardzo prosty sposób przygotowania. Zalewamy torebkę herbatki dla niemowląt gorącą wodą, parzymy przez pięć minut. Napar według uznania można słodzić.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments

Love herbata

Rozbudź zmysły z Teekanne Love

Kawa czy herbata

Kawa czy herbata? Rodzaje, zalety kawy, zalety herbaty?